2010. évben a  10.000 fő alatti lakosságszámú települések között hirdetett kategóriában - Pest megyében elsőként - Ráckeve kapta meg a „Kultúra Magyar Városa” címet.

Az oktatási és kulturális miniszter által adományozott Kultúra Magyar Városa cím olyan városi helyi önkormányzat elismerése, mely kiemelkedően fejleszti, illetve támogatja kulturális, művészeti életét, és annak értékeit példaértékűen mutatja be.

A Kultúra Magyar Városa cím adományozásának célja a kultúra gazdasági, társadalmi, és térségi összefogást erősítő jelentőségének elismerése.

A cím megszerzésével járó előnyök:

• cím elnyerését igazoló oklevél,
  • a cím használata a város önkormányzatának, illetve hozzájárulásával más városi szervezet marketingjében, kommunikációjában,
  • a cím használata a városi önkormányzat, valamint intézményei által, továbbá az önkormányzat hozzájárulásával városi kulturális rendezvényeken, fesztiválokon,
  • a cím használata önkormányzati (intézményi) pályázatok benyújtásánál,
  • a Kultúra Magyar Városa logójának használata,
  • megjelenési lehetőség a www.kulturamagyarvarosa.hu honlapon,
  • 1,5 millió Ft pénzjutalom.

A címet – az adományozás évének megjelölésével – korlátlan ideig használhatjuk.

A 10.000 fő lakosságszám feletti települések kategóriájában Vác, a megyei jogú városok kategóriájában Győr és Eger nyerte el ezt a kitüntető címet.