Nvtelen2Sikeres a Levegőt! Ráckeve élhetőbb központjáért pályázat!
A megítélt összeg 544 632 859.-HUF!

Pályázó neve:

RÁCKEVE VÁROS ÖNKORMÁNYZATA

Projekt megnevezése:

Levegőt! Ráckeve élhetőbb központjáért

OP név:

KMOP

Pályázat neve:

5.2.1/B-09-2f Pest megyei településközpontok fejlesztése - Integrált településfejlesztés Pest megyében

Beruházás helye (régió):

Közép-Magyarország

Beruházás helye (megye):

Pest

Beruházás helye (helység):

Ráckeve

Megítélt összeg:

544 632 859 .- HUF

Támogatás aránya:

Támogatási döntés dátuma:

2011.04.28

Levegőt! Ráckeve élhetőbb központjáért
A projekt fő eleme a közlekedési konfliktusok csökkentése a belváros forgalmi rendjének átalakításával, a Kossuth L. utca egyirányúsításával a Szt. János tértől a hídig, illetve ellenkező irányban az Eötvös u. - József A. u. - Ady E. u.- Móricz Zs. u. egyirányúsításával, valamint a közterületek felújításával. Ehhez kapcsolódóan az Ady E. utcában felszíni fizetős parkolók kialakítására kerül sor. További elemek: a polgári iskola átalakítása funkcióváltással könyvtárrá, gazdasági szolgáltatóház kialakítása a jelenlegi könyvtár épület belső átépítésével. A projektelemekhez ún. "soft" elemek is kapcsolódnak ismeretterjesztő, közösségformáló, helyi identitást növelő programok szervezésével.

eu_logo_1
uj_magyarorszag_logo_1

Kedvezményezett: Ráckeve Város Önkormányzata www.rackeve.hu

Közreműködő szervezet:
Pro Regio Közép- Magyarországi Regionális Fejlesztési és Szolgáltató Nonprofit Közhasznú Kft. www.proregio.hu