Mint arról már többször is számot adtunk az önkormányzat részben uniós támogatás elnyerésére pályázatot nyújtott be "Levegőt! Ráckeve élhetőbb központjáért".

eulogo

A kétfordulós pályázat első fordulóján a bíráló bizottság a projektet előzetesen közel 550 millió Ft (összköltsége: 756.361.620,- Ft, a támogatás mértéke 546.846.784,- Ft) támogatásban részesítette. A második fordulóban a projekt fejlesztése és végleges kidolgozása a feladat, erre hat hónap áll rendelkezésre. Ebben a körben már nem a települések versenyeznek a forrás elnyerésére, mivel a támogatások az első körben már előzetesen oda lettek ítélve. Emlékeztetőül a projekt lényege, a városközpont észak-dél irányú forgalmának kettébontása, azaz a Kossuth L. utca egyirányúsítása a Szent János tértől a hídig, az ellentétes forgalmi irány a József A. utca, az Ady E. utca és Móricz Zs. utca átépítésével és egyirányúsításával lesz biztosítva. A projekt keretén belül nő a parkolóhelyek száma, megközelíthetőbbé válnak a városközpont üzletei, intézményei, továbbá átalakításra kerülnek a potenciálisan balesetveszélyes csomópontok, mint a Hősök tere és a Szent János tér. Lehetőség lesz a város főutcájának kulturáltabbá tételére, a járdák szélesítésére, zöldterületek kialakítására, a közvilágítás igényesebbé tételére. Más jellegű beruházás, de a projekt szerves része a volt Polgári Iskola épületében egy igényes, mai kornak megfelelő szolgáltatásokat nyújtó könyvtár kialakítása, az udvaron egy közösségi tér és szabadtéri színpad létesítésével. A könyvtár jelenlegi épületében egy gazdasági szolgáltatóház fog nyílni .A projektfejlesztést 2010. szeptember közepéig kell elvégezni, ezután lehet a több mint félmilliárd forintos támogatási szerződést megkötni. A különféle közbeszerzési eljárások lefolytatása után a kivitelezési munkák 2011. tavaszán kezdődnek meg és a teljes befejezés 2012. nyarára várható. A program megvalósítása alapjaiban hat a város jelenlegi közlekedési szerkezetére, és hosszú távra élhetőbb városközpontot biztosít.