Nvtelen2

Ráckeve város polgármesteri hivatal mindhárom szintje teljes körű akadálymentesítést nyert, mely során valamennyi fogyatékossággal élő csoport jogai érvényesülnek, vizuális, audiovizuális, tapintással érzékelhető eszközökkel, felvonó beépítéssel, nyílászárók cseréjével és mosdók átépítésével. Az épület előtt 1 db akadálymentes parkoló került kijelölésre, mely a jelenleg zajló vízközmű felújításával végleges formát kap. A parkolótól a főbejáratig vezetősáv került kialakításra. A főbejárat előtti rámpa átépítésre került.

A lépcsők akadálymentesítése infokommunikációs szempontból történt, kétsoros kapaszkodó került felszerelésre. Az épülethez felvonó került hozzáépítésre megfelelő belmérettel és infokommunikációs megoldásokkal. 2 db akadálymentes WC-mosdó helység került kialakításra egy a földszinten egy pedig a II. emeleten, melyek mindkét nem által használhatók. Kialakításra került a pihenő-várakozó tér, az ügyfélszolgálati pult magassága csökkent. Az ajtók színkontraszttal kiemeltek, a burkolatokon vezetősáv készült. A táblák feliratai Braille írással és piktogrammokkal egészültek ki. Az információs táblák nagyított betűs feliratúak. Az okmányirodai ügyfélhívó rendszer „hangos bemondás” modullal lett kibővítve. Az okmányirodában 1 db indukciós erősítő telepítésére került sor asztali mikrofonnal, illetve az ügyfélszolgálaton mobil indukciós erősítő került elhelyezésre.

A munkálatok a Vakok és Gyengénlátók Közép-Magyarországi Szervezetének és a Mozgáskorlátozottak Egyesületének Országos Szövetségének javaslatait figyelembe véve zajlottak, az átalakítás záró szakaszában is megtekintette a két szervezet az elkészült épületet, és mindenben a mai kor igényeihez megfelelőnek találták. Ráckeve Város Önkormányzatának és a 2013. január 1.-től Járási Központnak otthont adó épület az átalakításoknak köszönhetően korszerűbb körülmények között fogadja minden kedves ügyfelét.
magy uj eu