Ráckeve Város Önkormányzata az Emberi Erőforrás Minisztériummal együttműködve 2024. évre kiírja a Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázatot az önkormányzat területén állandó lakóhellyel rendelkező, hátrányos helyzetű, szociálisan rászoruló fiatalok felsőoktatásban való részvételének támogatására.

A pályázati kiírás megtekinthető a www.rackeve.hu honlapon, illetve Ráckeve Város Önkormányzat Hirdetőtábláján.

A pályázat beadásához a Bursa Hungarica Elektronikus Pályázatkezelési és Együttműködési Rendszerben egyszeri pályázói regisztráció szükséges, melynek elérése: https://bursa.emet.hu/paly/palybelep.aspx.

Ezt követően a pályázatot az EPER-Bursa rendszerben kitöltve, véglegesítve, onnan kinyomtatva, aláírva a kötelező mellékletekkel együtt kell benyújtani.

A pályázók köre:

„A” típusú pályázatra: ráckevei lakóhellyel rendelkező, felsőoktatási intézménybe járó hátrányos szociális helyzetű hallgatók,

„B” típusú pályázatra: ráckevei lakóhellyel rendelkező, hátrányos szociális helyzetű, a 2023/2024. tanévben utolsó éves, érettségi előtt álló középiskolások, valamint azok az érettségizettek, akik még nem nyertek felvételt felsőoktatási intézménybe.

Az ösztöndíj időtartama:

• "A" típusú pályázat: 10 hónap, azaz két egymást követő tanulmányi félév (a 2023/2024. tanév második féléve és a 2024/2025. tanév első féléve);
  • "B" típusú pályázat: 3x10 hónap, azaz hat egymást követő tanulmányi félév (a 2024/2025. tanév, a 2025/2026. és a 2026/2027. tanév).

A pályázat benyújtásának módja:

•  személyesen: Ráckevei Polgármesteri Hivatal, Szent István tér 4. II. em. 215. vagy
  • postai úton a következők szerint: Ráckevei Polgármesteri Hivatal, 2300 Ráckeve, Szent István tér 4., a borítékon fel kell tüntetni „Bursa Hungarica Felsőoktatási Önkormányzati Ösztöndíjpályázat” és a pályázat típusát „A” vagy „B”.

A pályázat rögzítésének és az önkormányzathoz történő benyújtásának határideje:

2023. november 3.

Nem részesülhet ösztöndíjban az a pályázó, aki:

• honvéd tisztjelölt, rendvédelmi oktatási intézmény tisztjelöltje, a Magyar Honvédség hivatásos és szerződéses állományú, valamint a rendvédelmi feladatokat ellátó szervek hivatásos állományú hallgatója, a rendészeti képzésben részt vevő ösztöndíjas hallgató;
  • doktori (PhD) képzésben vesz részt;
  • kizárólag külföldi intézménnyel áll hallgatói jogviszonyban és/vagy vendéghallgatói képzésben vesz részt;
  • akiről hitelt érdemlően bebizonyosodik, hogy a pályázat benyújtásakor a támogatási döntés tartalmát érdemben befolyásoló, valótlan, hamis vagy megtévesztő adatot szolgáltatott, vagy ilyen nyilatkozatot tett;
  • aki a pályázat benyújtását megelőző három naptári éven belül az államháztartás alrendszereiből juttatott valamely támogatással összefüggésben a támogatási szerződésben/támogatói okiratban/ösztöndíjszerződésben foglaltakat önhibájából nem vagy csak részben teljesítette.

További információ Bulyáki Szilvia igazgatási ügyintézőtől kérhető. Elérhetőség: Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát., telefon: 06-24-523-309

Pályázati kiírások letöltése:

pdf Bursa Hungarica 2024 „A” típusú kiírás (254 KB)

pdf Bursa Hungarica 2024 „B” típusú kiírás (257 KB)