A város külterületén található intézmény a központtól kb. 1,5-2 km-re található. A környéken lakók összetétele változó. Nagyon sok a hátrányos helyzetű, nagycsaládos, idősebb, mezőgazdasággal, állattartással foglalkozó család. Az épület 100 éves. Kezdetekben szolgálati lakás, majd 2 csoportos óvoda lett. 1977 óta, 3 csoportos óvodaként működik.

A 6 felsőfokú végzettségű óvodapedagógus munkáját 3 szakképzett dajka, 1 hatórás konyhás és 1 fűtő segíti. Az etnikai kisebbség száma, egyre jelentősebb meg az óvodában. Gyermekeink közül nagyon sok a hátrányos helyzetű, halmozottan sérült gyermek. Az érzelmileg, értelmileg eltérő képességű gyermekek nevelésében nagy segítséget nyújtanak a fejlesztő pedagógusi vizsgával rendelkező kollegáink. Nagy gondot fordítunk az egyéni fejlesztésre.

A gyermekek többsége 4 évig jár óvodába. Ez idő alatt az óvónő és a dajka állandó. Egy korábbi felmérés szerint a szülők elégedettek az óvoda dolgozóinak munkájával. Fontosnak tartják, hogy gyermekeiket szeressék, foglalkozzanak velük, felkészítsék az iskolára. Óvodánkban fontosnak tartjuk a szép, esztétikus környezet biztosítását, ebben minden felnőtt és gyermek aktívan részt vesz. A tevékenységeket a gyermekekkel együtt végezzük. Az udvaron virágokat, zöldségeket gondozunk. A kerti tevékenységek munkálatait évről-évre előtérbe helyezzük.

Speciális feladataink

Az egészséges életmód kialakítása nagy feladatot és többletmunkát jelent az óvodapedagógusoknak. A gondozási, higiéniai szokások megismertetése, gyakorlása, az óvodai szocializációs fejlesztő hatása kiemelt feladatunk a napi gyermeki tevékenységekben. A munkatevékenység kiemelt kezelését a több évtizedes gyakorlati tapasztalatra, óvodai hagyományokra építjük. A nagy területű kertes udvar gondozása, a növények ápolásával járó rendszeresen visszatérő munkaalkalmak lehetőséget biztosítanak a gyermekek tapasztalatszerzésére a munkálkodásban. A környezet rendben tartásával a kulturált környezetet biztosítjuk, és a gyermekek esztétikai érzékét fejlesztjük.
A gyermekek minél több élményhez juttatását, ünnepi alkalmakkal, kirándulásokkal, megfigyelésekkel, gyermekprogramokkal, sétákkal valósítjuk meg.