Tisztelt Lakosság!

Tisztelettel szeretném felhívni mindenki figyelmét, hogy az utóbbi időben igen csak szaporodtak a veszettség esetek hazánkban, és nem csak a vadállomány érintett, hanem volt sajnos kutya, szarvasmarha, macska is.

Állatorvos-generációk összehangolt és szervezett munkájának köszönhetően az elmúlt évtizedekben maximum szórványos esetek fordultak elő hazánkban. Most ukrán szomszédaink nem tudnak kellő pénzt és energiát fordítani a háziállataik, illetve a vadállományok veszettség elleni védelmére, így sorra érkeznek hozzánk a veszett állatok a zöld határon át. Mindössze hetek kérdése, hogy mikor bukkan fel a betegség a határtól távolabbi területeken is.

Az interneten is látható a veszett macska emberre támadós videója.

Itt található a NÉBIH közleménye az esetről:

Újabb veszettséggel fertőzött állat ‒ ezúttal emberre is támadt

A NÉBIH felhívta most is a kutya- és macskatartók figyelmét a veszettség elleni védőoltás rendszeres beadatásának kiemelt fontosságára!

A veszettség elleni védőoltás nem fakultatív lehetőség kutyatartók számára, és a kijárós macskák számára is erősen javallott.

Kérem, településükön fokozottan hívják fel a figyelmet a veszettség elleni oltás fontosságára, valamint arra, hogy ha valakit megharap bármilyen állat, akkor azonnal forduljon háziorvoshoz, aki tudni fogja, mi a teendő.

A veszettség 100%-ban gyógyíthatatlan, halálos betegség!

dr. Kotora Noémi
hatósági állatorvos