Tisztelt Lakosság!

A mai napon az alábbi új védelmi intézkedések bevezetéséről adott tájékoztatót a Kormányinfón Gulyás Gergely kancelláriaminiszter.

- Az óvodák, általános iskolák április 7-ig bezárnak, a középiskolákban, a felsőoktatásban a digitális oktatás fennmarad.

- Az üzletek március 8. és március 22. között két hétre bezárnak, kivéve az élelmiszerboltokat, patikákat, drogériákat, benzinkutakat.

- Március 8. és március 22. között minden szolgáltatás szünetel, kivéve a magánegészségügyet (az állami egészégügyi rendszer természetesen továbbra is működik).

- A szabadtéri sporttevékenység és a munkavégzés lehetséges.

- A konditermeket be kell zárni, az igazolt sportolók rendezvényei zárt kapuk mögött megtarthatóak.

- A parkok, arborétumok nyitva lesznek.

- A maszkhasználat szabadtéren mindenhol kötelező.

- Szigorodik a határvédelem.

- Kiterjesztjük a bértámogatást és az adókedvezményeket minden, a bezárással érintett területre.

Mindenkit arra kérünk, vigyázzon magára, kerüljék a zsúfolt, zárt tereket.

Maszkot rendszeresen, szabályszerűen viseljék!

Ráckeve, 2021.március 4.

Ráckevei Operatív Törzs karja

Forrás: https://kormany.hu/hirek/jon-a-zaras-ezek-lesznek-a-szigoritasok-marcius-8-tol