Tisztelt Szülők, Hozzátartozók!

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján Ráckeve Város Önkormányzata a 2021/2022-es tanév tavaszi szünetében az iskolai szünet idejére eső munkanapokon szünidei gyermekétkeztetést biztosít az alábbiak szerint:

• Általános, és középiskolás gyermekek részére
  • AZ IGÉNYLÉSRŐL SZÓLÓ NYILATKOZAT szülő/ törvényes képviselő általi KITÖLTÉSE ÉS HATÁRIDŐBEN TÖRTÉNŐ BENYÚJTÁSA ESETÉN,
  • DÉLI, MELEG FŐÉTKEZÉST nyújt,
  • előre csomagolt állapotban, AZ ÉTEL ELVITELÉVEL.

A szülő / törvényes képviselő, vagy akadályoztatásuk esetében az általuk megbízott személy, írásbeli meghatalmazás alapján:

• munkanapokon 11:30 – 12:30 óra közötti időszakban viheti el az ételt,
  • a ráckevei ÁRPÁD FEJEDELEM ÁLTALÁNOS ISKOLA tálaló konyhájából

(bejárat az Ifjúság utcai lakótelep parkolója felőli nagykapun)

INGYENES SZÜNIDEI GYERMEKÉTKEZÉS IGÉNYBEVÉTELÉRE AZ A GYERMEK JOGOSULT, akinek lakóhelye, vagy ha a gyermek életvitelszerűen a bejelentett tartózkodási helyén lakik a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzői gyámhatóság a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetét határozatban megállapította.

Az ingyenes étkezésre a fentiek szerint nem jogosultak az étkezést térítési díj ellenében vehetik igénybe.

A gyermekétkeztetés iránti igényüket az alábbi módon tudják jelezni:

• a csatolt NYILATKOZATOT gyermekenként kérjük kitölteni, és
  • benyújtani a Ráckevei Polgármesteri Hivatalban személyesen, vagy elhelyezni a fő bejáratnál kihelyezett postaládában.
  • A NYILATKOZATOK BENYÚJTÁSI HATÁRIDEJE:

2022. április 11. (hétfő) 16 óra

pdf Nyilatkozat - Tavaszi közoktatási szünet 2022 (121 KB)

pdf Adatkezelési tájékoztató - tavaszi szünidei étkezés (179 KB)

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy ha az igénylésre vonatkozóan határidőben benyújtott nyilatkozat ellenére valamely munkanapon nem kerül sor az étel elvitelére, úgy az automatikus lemondásnak minősül a további napok tekintetében is, a következő munkanapra már nem lesz biztosítva a gyermek étkezése.

Dr. Rupp-Müller Melinda

aljegyző s.k.