Tisztelt Ingatlanhasználók! Társaságunk, az elmúlt évekhez hasonlóan 2016-ban is folytatja a csomagolási hulladékok, háztartásonkénti szelektív hulladékgyűjtését úgy, hogy az ingatlanok területén elkülönítetten gyűjtött papír-, műanyag, fém- és zöldhulladékot házhoz menő rendszerben a képződés helyéről zsákokban szállítja el, míg az üveghulladékot a kialakított üveghulladék gyűjtő pontról gyűjti be és szállítja a hasznosító szervezethez.

Az elkülönítetten gyűjtött hulladékok gyűjtésével kapcsolatban 2016.01.01-től kisebb változásra kerül sor, amit a megváltozott jogszabályi környezethez való igazodás eredményez.

A közszolgáltatási tevékenységünk indulásakor 2014. évben a közbeszerzési kiírásnak és az arra benyújtott ajánlatunknak megfelelően évi 2 alkalommal szállítottuk el a zöldhulladékot a Dömsödi térség településein. Szintén ajánlatunknak megfelelően, 2015. évtől növeltük a zöldhulladék szállítási gyakoriságát évi 6 alkalomra, mely szállítási napokat, az egyes háztartások részére megküldött szállítási naptárral határoztuk meg. A zöldhulladék gyűjtéshez szükséges szabványzsákot térítés ellenében biztosítottuk, azonban a zöldhulladék bármilyen zsákban történő kihelyezésére, is lehetőséget biztosítottunk a háztartások részére.

A 2016. évben a zöldhulladék gyűjtésére vonatkozó szabályok megváltoztak, ezért a korábbi gyűjtési módon változtatni szükséges, és a vonatkozó szabályozásnak is megfelelő módon kell azt, az ingatlanhasználóknak elvégezni és a közszolgáltató részére átadni. Mivel a településeken, a közszolgáltatási szerződés szerint már több éve szervezetten kell biztosítanunk a zöldhulladék hulladékgyűjtő zsákban történő gyűjtésének feltételeit, és ezért arra 2016.01.01-től az alábbi vonatkozó szabályozás szerint kerülhet sor.

A hulladékgazdálkodási közszolgáltatás végzésének feltételeiről szóló 385/2014. (XII.31.) Korm. rendelet 4. § (6) bekezdése alapján 2016. január 1-től a zöldhulladékot a képződés helyén, a zöldhulladék elkülönített gyűjtésének céljára gyártott gyűjtőedényben vagy biológiailag lebomló hulladékgyűjtő zsákban kell gyűjteni, kivéve, ha a zöldhulladékot házi, vagy közösségi komposztálás útján komposztálják.

Társaságunk ezért 2016. évben az ingatlanhasználóktól, csak az általa biztosított, zöldhulladék elkülönített gyűjtésének céljára gyártottbiológiailag lebomló hulladékgyűjtő zsákbanszállítja el a zöldhulladékot.

Valamennyi ingatlanhasználó részére évi 6. db. zsákot ingyenesen biztosítunk, az afölötti mennyiséget 250 Ft + ÁFA összeg (jelenleg 317,5 Ft, 1. db. vásárlása esetén készpénzes fizetésnél kerekítés miatt 315 Ft) ellenében vásárolhatják meg az ügyfélszolgálatokon.

A zöldhulladék gyűjtő zsák első darabját a 2016. márciusi szállítást megelőzően juttatjuk el a háztartásokba, majd a begyűjtés napján, azokra a címekre, ahol azt felhasználták a cserezsákot átadjuk.

Kérjük a zsákok megfelelő tárolását, azokat hosszantartó napsütésnek ne tegyék ki.

A szelektív hulladékgyűjtésről megküldött tájékoztatónknak megfelelően a zsákokba nem helyezhető fás szárú zöldhulladékot maximum 70 cm hosszú, és 50 cm átmérőjű kötegekben összekötve, alkalmanként 0,5 m3 mennyiségben, továbbra is elszállítjuk az ingatlan elől.

Köszönjük, hogy a hulladék megfelelő kezeléséhez és újrafelhasználhatóságához hozzájárulnak.

Polgárdi 2016. február 24.

VERTIKÁL Nonprofit Zrt