Az egycsoportos intézmény, 1978 óta működik a Duna bal partján.domosodi uti tagovoda
A családi házból kialakított intézményt, 2001-ben bővítették tornaszobával. Ehhez rengeteg szülői segítséget, pályázaton elnyert pénzt, valamint Önkormányzati segítséget kaptunk. Óvodánkban két felsőfokú végzettségű, egy 8 órás szakképzett, és egy 6 órás dajka foglalkozik a gyerekekkel. A hangulat igazán családias.

Az idő folyamán, ahogy a társadalom változott, úgy alakult a gyermekcsoport összetétele. A falusias környezethez, életvitelhez szokott családok közé, Budapestről sok család költözött vidékre. A Duna menti városrészen a hétvégi nyaralók átminősültek családi házzá, állandó tartózkodási hellyé. Ez tette szükségessé az óvoda bővítését is. Az új terem nemcsak a testnevelés foglalkozások megtartására alkalmas.Lehetőséget ad a logopédiai, pszichológiai, fejlesztő pedagógiai foglalkozások nyugodt, derül légkörének kialakításához.A szülők segítségével az udvarra természetes anyagokból készült játékokat vásároltunk.

Kiemelt feladatunknak a testnevelést választottuk. Meggyőződésünk, hogy a mozgásfejlesztés elősegíti a gyermekek hatékony nevelését, valamint az iskolai alkalmasságra való felkészítésüket. Mozgásfejlesztésük az egész személyiségfejlesztésükre kihat. Akarat, kitartás, figyelem, társakhoz való alkalmazkodás kialakulásának nevelő eszköze a testnevelés.