2309 Lórév, Dózsa György utca 63.
Telefon: 24/482-583
Tagintézmény vezető: Alexov Lyubomirné

Lórév község a Csepel sziget déli részén Pest megye egyetlen szerb nemzetiségű települése. Így az itt folyó oktató nevelő munkának is ehhez kell alkalmazkodnia. Pedagógiai koncepciónk, az óvodai nevelés alapvető kereteiben a játékot kiemelve spontán és tervszerű tanulással, a fejlesztés tartalmi eszközeinek blokkjaiban, széles kapcsolatrendszer igénybevételével, kétnyelvű környezetben fejlődjenek, a gyermekek képességei, alakuljon személyiségük. Sok éves működésünk során számtalan eredmény mutatta, hogy óvodánkban megbízható, színvonalas nevelőmunka folyik.
Programunk hagyományos óvodai feltételek között, egy pedagógiailag és pszichológiailag megalapozott kétnyelvű óvodai, nevelés általunk elképzelt rendszerét jelenti.
Óvodánk egy gyermekcsoporttal szerb nemzetiségi óvodaként óvó védő, szociális kétnyelvű nevelő, személyiségfejlesztő funkciót tölt be.
Gyermekcsoportunk szerkezete osztatlan, férőhelyeink száma 20 fő.
Óvodánk egy épületben van az általános iskolával, helységei megfelelő komforttal rendelkeznek, esztétikus, vonzó tiszta külső és belső környezetben fogadjuk a más – más családi környezetből érkező gyermekeket.
Az iskolával együtt rendelkezünk egy tornaszobával, amelynek a felszereltsége kifogástalan.
A csoportszoba felszereltsége jó színvonalú sok szép játékkal rendelkezünk.
Audiovizuális eszközök közül a következőkkel rendelkezünk, TV, rádió, magnó, videó, CD lejátszó.
Udvarunk zöld övezetű tágas, árnyékolt, udvari játékaink biztonságosak.

Személyi feltételeink:
- Felsőfokú végzettségű óvónő /kétnyelvű diplomával / 1 fő
- Szakképzett dajka 1 fő
- Konyhai dolgozó 1 fő

Óvodánk sajátossága:
A hagyományápolás a nemzetiségi identitástudatot hivatott átörökíteni, amely mindennapi tevékenységekben és az ünnepek megszervezésében valósul meg.
Gyermekeink zömmel szerb családból származnak, de a magyar anyanyelvű gyermekek is az óvodáskor végéig megtanulják, hogy zökkenőmentesen tudjanak tanulni az iskola első osztályában. Büszkék vagyunk az óvoda és a család jó, harmonikus együttműködésére. A családokkal együtt erősítjük a népi hagyományokhoz, szokásokhoz való kötődést.

Intézményben működő szervezetek

Szülői szervezetek:
Minden tagintézményben működik 1 szülői szervezet. (SZMK vezetők).
Ezen belül minden csoportot 3-3 szülő képvisel.

Az össz óvodát érintő kérdésekben a tagóvodákat képviselő SZMK vezetők értekezletet tartanak, és itt közösen döntenek.

Munkaközösségek:
Intézményünkben a 2003/2004-es Nevelési évben 5 munkaközösség működik.
- Fejlesztő pedagógia
- Ötlettár
- Bábjáték
- Minőségbiztosítás, minőségfejlesztés
- Program felülvizsgálata

A szakmai munkaközösségek témái a pedagógusok jelentkezése alapján változik.

Alapítvány:
Alapítványunk pontos neve:
ALAPÍTVÁNY RÁCKEVE ÓVODÁS GYERMEKEIÉRT

Erre a szülők az óvoda pontos megnevezésével célirányosan támogathatják azt az intézményt, amelybe gyermeke jár.