konyvtar palyazat logo

A Vidékfejlesztési Program keretén belül a Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület működési területére meghirdetett, VP6-19.2.1.-33-3-17 kódszámú, Felső-Homokhátság Vidékfejlesztési Egyesület - Versenyképes helyi turisztikai kínálat megteremtése című felhívás alapján az ÁRPÁD MÚZEUM eredményesen pályázott.

A Projekt címe: Patay László turisztikai fókuszpont kialakítása Ráckevén.

Projekt azonosító száma: 1916211485

A szerződött támogatás összege: 11 689 392 Ft

A támogatás mértéke: 100 %

A projekt tartalmának rövid bemutatása: A városi képtár pincéjének, hozzátartozó lejárójának felújítása, vizes blokkok átalakítása, raktár, teakonyha és az udvaron szilárd térburkolat kialakítása. Lényeges eleme a projektnek a képtár kiállítóterében interaktív térkép elhelyezése. Az érintőképernyős kezelőfelülettel a Patay életmű helyszínei, dokumentumai, alkotásai érhetők el, így a képtár egy országos "Patay zarándoklat" kiindulópontja, állomása.

A projekthez tartozott négy rendezvény megtartása, amely 2021. április 30 – 2021. október 18. között megvalósult.

A projekt befejeződött, a tervezett feladatok megvalósultak. A befejezés időpontja: 2021. október 29.

Jáki Réka