A Ránki György Művészeti Iskola 2014. december elsején tartotta II. Népdaléneklési versenyét a Skarica Máté Városi Könyvtárban.

A verseny résztvevői, közel 50 diák, a ráckevei Árpád Fejedelem és a Szigetszentmártoni Általános Iskolákból, valamint a Művészeti Iskola szolfézs és néptánccsoportjaiból érkeztek.

A verseny korcsoportonként zajlott. Az I. csoportban a 7-9 évesek a II. csoportban a 10 évesek, a III. csoportban a 11 évesek, a IV. csoportban a 12 év felettiek mérették meg magukat.

A zsűri tagjai voltak:

• Hódos Szilvia ének-zenetanár, népzenész - zsűri elnök
  • Lindnerné Medve Eleonóra: a Szent Imre Katolikus Iskola néptánc tanára
  • Jencsik Zsuzsa a Művészeti Iskola zongoratanára, igazgatóhelyettes

Sok szép produkciót hallhattunk a délután folyamán, melyhez ezúton is szeretettel gratulálok a verseny résztvevőinek és felkészítő tanáraiknak: Király Jánosnénak, Répás Máriának, Kovácsné Spisák Szilviának, Tímárné Schreiner Györgyinek, Horváthné Baranyai Ágnesnek és Berger-Budai Grétának.

pdf  Népdaléneklési Verseny Díjazottjai

Külön köszönöm a könyvtár vezetőjének, Hegyi Gergelynek a sok segítséget, mellyel hozzájárult rendezvényünk gördülékeny lebonyolításához.

Szomoru Judit

2021. szeptember 23-án (csütörtök) 18.00 órai kezdettel
K Ö Z M E G H A L L G A T Á S T
tart, amelyre tisztelettel meghívom.

Meghívó közmeghallgatásra - 2021. szeptember 23.

Patay nap

patay