Hosszas előkészítés után május első napjaiban végre megkezdődött a Vadkacsa Szabadstrandon az elsősorban a lakosság érdekeit szolgáló úgynevezett szociális blokk kivitelezése. A városi tulajdonba kerülő épület WC-t, mosdót, zuhanyzót és kicsi konyha helyiséget foglal magában. Tehát egyszerre használhatják a fürdőzők, a strand területére - például a játszótérre - kilátogatók, a vízitúrázók és a különböző rendezvények (kajak-kenu versenyek, János Vitéz Napok, egyéb városi események) résztvevői.

Az épület a jelent testület által 2014 december végén lebontott kerítés vonalától délre található, tehát  nem sérti a fürdőzők, a pihenni vágyók kényelmét, ellenkezőleg: azt szolgálja. A városnak ugyanis több éves (évtizedes) adóssága, hogy a strandon kulturált tisztálkodási lehetőséget biztosítson.
Az épület elhelyezkedését a későbbi fejlesztési tervekhez való igazodás indokolja, a képviselő testület a jelenleg adottságaihoz képest kihasználatlan strand területén sport és szabadidő park jellegű fejlesztést szeretne megvalósítani - miként annak első üteme a mellékelt helyszínrajzon is látható.