A Pest Megyei Kormányhivatal illetékes Járási Hivatal Foglalkoztatási Osztálya ezúton szeretné felhívni a figyelmét a VEKOP-8.1.1 Út a munkaerőpiacra elnevezésű, foglalkoztatást elősegítő programjára, amely megkönnyítheti az álláskeresők elhelyezkedését!
Abban az estben, ha Ön 25 - 64 év közötti álláskereső, kérjük, tekintse át foglalkoztatási és képzési támogatási lehetőségeinket!
Képzési támogatásaink: A programban résztvevő álláskeresőknek ingyenes képzési lehetőséget biztosítunk:
  • ingyenes szakmát adó képzési lehetőségek
  • ingyenes nyelvtanulási lehetőség
  • ingyenes felzárkóztatási lehetőség (nem befejezett általános iskola elvégzésére irányul)
  • ingyenes C kategóriás jogosítvány megszerzése
  • Ezen felül a képzésben résztvevő ügyfeleink a képzés ideje alatt keresetpótló juttatást és utazási költségtérítést is igényelhetnek.
Munkába állás támogatása: A programban résztvevő álláskeresők munkaadója meghatározott ideig bérjellegű támogatást igényelhet 100% illetve 70% -os arányban. (bővebb információ a mellékelt tájékoztatóban)
Vállalkozás indításához nyújtott támogatás: A programban résztvevő álláskeresők részére új vállalkozás létrehozása esetén nyújtunk rendszeres havi támogatást 6 hónapon keresztül, a mindenkori minimálbér 100% összegéig, mely 2017. évben 127 500 Ft/hó.
Amennyiben szeretne a programunk résztvevőjévé válni, kérjük, tekintse át a csatolt mellékletet, majd vegye fel a kapcsolatot az illetékes Foglalkoztatási Osztály VEKOP-8.1.1. projekt ügyintézőjével, aki részletes tájékoztatást nyújt a program keretein belül igényelhető támogatásokról!