Tisztelt Ingatlantulajdonosok!

A Ráckevei (Soroksári) – Duna ág (RSD) vízgazdálkodásának, vízminőségének javítása: szennyezőanyagok kivezetése a parti sávból elnevezésűprojekt kapcsán, ahol az ingatlanon még nem készült el a teljes belső bekötés, mely lehet

• a tartály (bödön) és a tisztítóidom közötti sárga szennyvízcső fektetése
  • a tisztító idom és a ház közötti sárga szennyvízcső fektetése
  • villanyszerelési munka,

kérjük, hogy email-ben az Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.címre, vagy levélben 2335 Taksony, PF. 69. címre szíveskedjen a RSD Víziközmű Társulat számára a következő információkat megküldeni:

1. leásott tartály kb. hány méterre van a házból kijövő szennyvízcsőtől?

1.1. Van-e szilárd burkolat (beton, térkő) amit bontani szükséges a csőfektetéshez.

Ha van, és akadályozza a csőfektetést akkor ezt a tulajdonosnak kell felbontani!

2. A tartály hány méterre van a villanyóra szekrénytől, vagy olyan ponttól, ahonnan elektromosan beköthető a szivattyú a működtetéséhez?

A szükséges kapcsolódobozt és szivattyút a víziköműszolgáltató (DAKÖV Kft.) telepíti, amennyiben rendelkezésre áll

• a fenti két kérdésben tisztázott előfeltétel
  • érintésvédelmi relével ellátott elektromos kivezetés az akna mellé
  • valamint az olvasható vízmérő

3. A munkavégzés, illetve élőre kötés alapfeltétele, hogy az eddigiekben használt derítő (emésztő) igazoltan kiürítésre kerüljön. A társulat kivitelezője csak ebben az esetben tudja elvégezni a munkát!

Felhívjuk továbbá a figyelmet, hogy a környezetterhelési díjról szóló 2003. évi LXXXIX. törvény11. §. (1) alapján talajterhelési díjfizetési kötelezettség terheli azt a kibocsátót, aki a műszakilag rendelkezésre álló közcsatornára nem köt rá és helyi vízgazdálkodási hatósági, illetve vízjogi engedélyezés hatálya alá tartozó szennyvízelhelyezést, ideértve az egyedi zárt szennyvíztározót is, alkalmaz.

Fenti törvény felhatalmazása alapján Ráckeve Város Önkormányzatának Képviselő-testülete megalkotta a 14/2018. (VI.25.) számú talajterhelési díjról és környezetvédelmi alapról szóló rendeletét, mely az alábbi címen tekinthető meg.

folder Talajterhelési díj

Tekintettel arra, hogy az érintett ingatlanok esetében a rendelkezésre álló csatornahálózatra való rákötés műszaki akadálya már nem áll fenn, a csatornahálózatra rá nem kötött ingatlantulajdonosokat, 2020. évtől kezdődően a talajterhelési díj megfizetésének kötelezettsége terheli.

Ráckevei Polgármesteri Hivatal

Adóügyi Iroda