Tisztelt Lakosok! Ezúton tájékoztatjuk önöket, hogy Ráckeve Város Képviselő-testülete dr. Borkovits Margit írásos kérelmére felülvizsgálta a Szabó Attila Kenu Akadémia korábban beadott kérelme ügyében hozott döntését. Az új kérelemnek megfelelően a testület az akadémia jelöltjei közül a Kirchner István, Méri Marcell, Cserna Benedek, Jeges Nikolett kenu négyesnek ítélt meg ifjú sportolói díjat. Egyúttal úgy határozott, hogy az adatvédelmi törvények tiszteletben tartásával nyilvánosságra hozza a testület elé került korábbi beadványt, ami a vita kiváltó oka volt.

A mellékletben sárgával jelöltük a félreértéshez vezető részt, ahol – keresztnevek megjelölése nélkül – az áll: a Kirchner-Beretki páros diákolimpiai 2. helyezést ért el. A testület ebből vonta le azt a következtetést, hogy Kirchner Istvánnak ezzel a diákolimpiai helyezéssel több kiemelkedő eredménye van, mint Méri Marcellnak. Mint azóta, a dr. Rausz-Szabó Attilával és dr. Borkovits Margittal folytatott egyeztetésekből viszont kiderült, valójában ez a Kirchner nem azonos Kirchner Istvánnal, hanem annak tetvére, Kristóf. A kérelemben – mint látható - az sem szerepel, hogy a jelölteket hajóegységi közösségként kezeljük, így a testület, mint minden szakosztályból, innen is egy, a legeredményesebbnek ítélt fiatalt választotta ki a korábbi évek gyakorlatának megfelelően.

Mindebből világosan látszik, hogy a képviselő-testület szakmai alapon hozta meg - egyhangú – korábbi határozatát.

kép1

kép2