Felhívjuk tisztelt Szülők/törvényes képviselők figyelmét, hogy a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján Ráckeve Város Önkormányzata a nyári szünidei gyermekétkeztetés keretében a déli meleg főétkezést az alábbiak szerint biztosítja:

A 2019/2020-as tanév nyári szünetében (2020. június 16.-a és 2020. augusztus 28.-a között) munkanapokonaz arra jogosult ingyenesen igénybe veheti a déli meleg főétkezést az ételelvitelével.

A szülő / törvényes képviselő, vagy akadályoztatásuk esetében az általuk megbízott személy, írásbeli meghatalmazás alapján:

• munkanapokon 11:30 – 13:00 óra közötti időszakban viheti el az ételt,
  • a ráckevei ÁRPÁD FEJEDELEM ÁLTALÁNOS ISKOLA tálaló konyhájából

( Bejárat az Ifjúság utcai lakótelep parkolója felöli kapun )

Az ingyenes szünidei gyermekétkeztetés igénybevételére az a gyermek jogosult,

• akinek intézménye, melyben jogviszonya fennáll, a szünet miatt zárva tart, és
  • lakóhelye, vagy ha a gyermek életvitelszerűen a bejelentett tartózkodási helyén lakik a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzői gyámhatóság a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetét határozatban megállapította.

A szünidei gyermekétkeztetés igénybevételéhez a szülő / törvényes képviselő által történő nyilatkozat kitöltése szükséges, mely az alábbi linken érhető el:

pdf Nyilatkozat - gyermekétkeztetés igénybevételéhez (222 KB)

A kitöltött nyomtatvány benyújtásának módja: gyermekenként szükséges kitölteni, és be kell küldeni vagy a rackeve@)rackeve.hue-mail címre, vagy a Ráckevei Polgármesteri Hivatal főbejáratánál kihelyezett postaládába kell elhelyezni.

Ráckevei Polgármesteri Hivatal