Megújul a ráckevei mentőállomás Móricz Zsigmond utcai kapu kijárata, továbbá az I., II. garázskapuk előtti megsüllyedt betonozott terület. A munkálatokat az OMSZ rendelte meg a RÁVÜSZ Kft-től.

A munkálatok 5 ütemben haladnak:

1. ütem (elkészült): A  mentős forgalom akadálymentes biztosítása érdekében ideiglenes kijárat megnyitása az Ifjúsági utca felé. Az forgalomrend változásról  tájékoztattuk az érintett óvodát, a T. lakosságot, forgalom módosító táblákat táblákat helyeztünk ki.
  2. ütem (elkészült):
    • Móricz Zsigmond utca kapu kijárat  40 m2 felületű elavult betonozott terület feltörése, elszállítása.
    • Vasbeton szerkezet és az utcafronti csapadékvíz elvezető csatorna új rácsos rész kialakítása.
    • A terület betonozása.
  3. ütem (folyamatban) I. II garázskapuk előtti betonozott terület bontása.
  4. ütem (szennyvíz csatorna akna fedlap cserék, fogadó rész és vasbeton háló szerkezet kialakítása, betonozási munkák).
  5. Átadás-átvétel. Tartalék kijárat megszüntetése, az Ifjúság utca felőli kerítés helyreállítása.

A munkálatokat a mentőállomás műszaki vezetőjével egyeztetve végezzük. A kivitelezést Podruzsik László kőműves csoportvezető irányítja. Részt vesznek: Gacs Gábor, Jónás Zoltán, Fórizs Mihály, Terbócs György. Gépi támogatás: Gajdor Endre

Vállalt befejezési határidő: 2020.10.31

kijarat1kijarat2kijarat3kijarat4tartalekkijarattartalekkijara1