Tisztelt Szülők, Hozzátartozók!

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a gyermekek védelméről és a gyámügyi igazgatásról szóló 1997. évi XXXI. törvény alapján Ráckeve Város Önkormányzata a 2020/2021-es oktatási/nevelési év nyári szünetében a szünidei gyermekétkeztetést az alábbiak szerint biztosítja:

• általános, és középiskolai tanulók részére a közoktatási nyári szünet ideje alatt

( 2021. június 16. napja és 2021. augusztus 27. napja között ), és a

• bölcsődei, és óvodai nevelésben részt vevő gyermekek részére az intézmények nyári zárása alatt,
  • ELŐZETES IGÉNYLÉS ALAPJÁN,
  • MUNKANAPOKON,
  • DÉLI, MELEG FŐÉTKEZÉST nyújt,
  • előre csomagolt állapotban, AZ ÉTEL ELVITELÉVEL.

A szülő / törvényes képviselő, vagy akadályoztatásuk esetében az általuk megbízott személy, írásbeli meghatalmazás alapján:

• munkanapokon 11:30 – 12:30 óra közötti időszakban viheti el az ételt,
  • a ráckevei ÁRPÁD FEJEDELEM ÁLTALÁNOS ISKOLA tálaló konyhájából

( bejárat az Ifjúság úti lakótelep parkolója felőli nagykapun )

INGYENES SZÜNIDEI GYERMEKÉTKEZÉS igénybevételére az a gyermek jogosult, akinek lakóhelye, vagy ha a gyermek életvitelszerűen a bejelentett tartózkodási helyén lakik, akkor a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzői gyámhatóság a hátrányos, halmozottan hátrányos helyzetét határozatban megállapította.

Az ingyenes étkezésre nem jogosultak az étkezést térítési díj ellenében vehetik igénybe.

Felhívjuk szíves figyelmüket, hogy a bölcsődei-, és óvodai nevelésben részt vevő gyermekek esetén a szünidei étkezés elvitellel kizárólag a bölcsőde és az óvoda zárva tartása alatt igényelhető, ha az ügyeletet nem veszik igénybe.

Azon gyermekek részére, akik az intézmények működésének ellenére a bölcsődei, illetve az óvodai ellátást nem veszik igénybe, nem tudunk az étel elvitelével étkezést biztosítani.

A gyermekétkeztetés iránti igényüket az alábbi módon tudják jelezni:

Igénylési határidők:

1. az általános iskolás, és középiskolás gyermekek esetén:

2021. június 10.napja, ha az étkezést 2021. június 16-tól kezdődően igénylik, de

az igénylés/nyilatkozat folyamatosan benyújtható 2021. június 10. napját követően is. Ez utóbbi esetben az étel elvitelére az igénylés beérkezését követő 3. munkanaptól lesz lehetőség.

2. az óvodai nevelésben részt vevő gyermekek esetén:

• a Szivárvány Óvoda Ifjúság úti, illetve Iskola úti tagintézménye nyári zárva tartása idejére (2021.06.28-2021.07.23.) elvitellel igényelt étkezés esetén:2021. június 23.
  • a Szivárvány Óvoda Vörösmarty utcai, valamint Dömsödi úti tagintézményei nyári zárva tartása idejére (2021.07.26.-2021.08.20.) elvitellel igényelt étkezés esetén: 2021. július 23.

3. a bölcsődei nevelésben részt vevő gyermekek esetén:

a Gólyafészek Bölcsőde nyári zárva tartása idejére (2021.08.09.-2021.08.31.) idejére vonatkozóan elvitellel igényelt étkezés esetén 2021.08.05.

Felhívjuk szíves figyelmüket arra, hogy ha valamely munkanapon nem kerül sor az igényelt étel elvitelére, az automatikus lemondásnak minősül a további napok tekintetében is, az étkezés így a következő munkanaptól már nem lesz biztosított.

Az étkezés újbóli biztosítása ez esetben csak megismételt igénylés után lehetséges.