videkfejlesztesi alap

A Vidékfejlesztési Programon belül a Vidékfejlesztési Program Irányító Hatósága, mint Támogató által meghirdetett a „Külterületi helyi közutak fejlesztése című, VP6-7.2.1.1-21 kódszámú felhívás alapján Ráckeve Város Önkormányzata eredményesen pályázott és a 3336721360 iratazonosítási számú „Támogatói okirat” alapján 86 782 966 Ft támogatásban részesült.

A támogatás mértéke: 95 %. Az érintett helyszín: Ráckeve Páskom utca 0273/35, Páskom köz 0273/118 hrsz, az elnyert támogatásból az utak teljes felújítása készül el. A Páskom utca és erre merőleges Páskom köz a külterületen elhelyezkedő ipari, kereskedelmi, szolgáltató létesítmények, telephelyek megközelítését szolgálja, a termékek áruk be- és kiszállítását hivatott biztosítani, s jellegéből adódóan jelentős nehézgépjármű forgalmat bonyolít le. Az utak tervezési osztálya szerint külterületi gyüjtőút. (K.VI.), forgalmi terhelési osztálya C= közepes. Az út/köz/ 565 fm hosszan, 6 m szélességben, a hozzá kapcsolódó padkával, ívhajlásokkal, a szikkasztó rendszer kiépítésével, ill. átalakításával készül. A pályaszerkezet kiválasztása: a tervezett útpálya szerkezetek kopó rétege AC-11 (F) melegen hengerelt aszfalt a forgalmi terhelési osztályba sorolásnak megfelelően: 15 cm aszfalt, 20cm FZKA zúzottkő, 15 cm homokos-kavics védőréteg. Az útburkolat meglévő szerkezeti vastagságát tekintve új kopóréteg beépítését írja elő a tervező. Az útburkolat jelenleg nincs szegélykővel megtámasztva, ezért kétoldali új szegélyek épülnek. Az útburkolathoz mindkét oldalán 20 cm vastag nemesített padka készül jobb oldalon 50 cm, bal oldalon 100 cm szélességben. A meglévő felhízott földpadkát vissza kell bontani. Jó minőségű, a tervben rögzítettek szerint elkészített, nagy teherbírású út valósul meg, amely a gazdasági szereplők tevékenységének javítását szolgálja. A telepítendő 10 db fa javítja a környezeti hatásokat, szerény mértékben hozzájárulhat a levegő minőségének javításához.

A projekt tervezett befejezési időpontja: 2022. szeptember 30.

2024. április 18-án  (csütörtökön)
14.00  órakor ülést tart
amelyre tisztelettel meghívom.