Kedves ráckevei polgárok!
Örömmel adtunk hírt a Ráckevei Újságban és a KÖR Televízióban is arról, hogy valóra vált egy régi álom, és most már valóban nincs akadálya annak, hogy méltó körülmények között kössék össze a házasulandó ráckevei fiatalok közös életüket.

Évtizedes adósságot törlesztett a jelenlegi képviselő-testület, hiszen a város egyik neuralgikus pontja az elhanyagolt, egykori méltóságát vesztett szecessziós épület díszterme volt, amelyet sokáig házasságkötés céljára használtak, de romos állapota miatt 14 évvel ezelőtt bezártak.

Idén a város vezetésének döntése alapján az erre a célra elkülönített összegből Czirják Éva belsőépítész tervező tervei alapján megkezdődtek a valódi munkálatok.

A felújítás során megújultak a nyílászárók, új hőszigetelt üvegezésű belső szárnyakra cserélték a régieket. Csodálatosan felújították a régi plafonon függő 4 régi csillárt, az évek alatt elhordott falikarokat pedig ugyanattól a gyártól rendelték meg igazodva a régi formákhoz és stílushoz.

A cél az volt, hogy a terem régi pompáját és méltóságát visszakapja a mai technikai lehetőségek egyidejű kihasználhatóságával. Fő tervezési szempont volt, hogy a terem több funkció befogadására is alkalmas legyen, úgy, mint házasságkötő terem, képviselő-testületi ülésterem, esetleg előadások, vetítések, kamara koncertek helyszíne. A többfunkciós terem kiszolgáló helyiségét ehhez mérten multifunkcionálisan kellett kialakítani, ahonnan a terem hangosítása, világítása is vezérelhető. A teremben Patay László festőművész hagyatékából származó képeket helyeztek el. A terem főoldalán lévő ajtónyílásba nagyméretű tükröt szereltek fel, melyre a város címere és a középkori Ráckeve metszete került opálfóliás kivitellel.

Sokan akartuk - és lehetőségeinkhez mérten tettünk is érte, hogy város és a város polgárai használhassák végre ezt a létesítményt, mint házasságkötő termet és, mint városi események helyszínét.

Kedves ráckevei polgárok, reméljük örömmel veszik igénybe házasságkötések családi, üzleti rendezvények, találkozók, programok céljára ezt a szép, és mindannyiunk számára fontos történeti értékeket, emlékeket idéző termet.

A házasságkötő terem falnézeti képe :

tervezett_falnezet