A környezeti zaj és rezgés elleni védelem szabályait a 284/2007. (X.29.) kormányrendelet határozza meg, melynek hatálya – bizonyos kivételekkel - kiterjed azokra a tevékenységekre, létesítményekre, amelyek környezeti zajt, illetve rezgést okoznak vagy okozhatnak.

A környezeti zaj- és rezgésterhelési határértékeket a 27/2008. (XII.3.) KvVM-EüM együttes rendelet állapítja meg, nappali (6.00 – 22.00), illetve éjszakai (22.00-06.00) idősávok meghatározásával. A határérték függ a tevékenység jellegétől, végzésének helyétől (lakó, üdülő, gazdasági terület, oktatási létesítmény közelsége stb.), és idejétől.

A zajjal kapcsolatos bejelentésekre indult ügyekben a kistérségi központ jegyzője, mint környezetvédelmi hatóság jár el.A zajvédelmi követelmények ellenőrzése érdekében a jegyző mérést, számítást, vizsgálatot végezhet, vagy végeztet, illetve mérés, számítás végzésére kötelezheti a zajforrás üzemeltetőjét. A jogszabályban meghatározott határértékek túllépése esetén zaj- és rezgésbírság kiszabására kerül sor.

Kérjük a vendéglátó egységek üzemeltetőit és a lakosságot, hogy a különböző rendezvényeknél, vagy háztartási tevékenységek végzésénél legyenek tekintettel másokra is, és - különösen a hétvégi, éjszakai időszakban - korlátozzák a zajjal járó tevékenységeket, illetve csökkentsék a zaj hatását.

Polgármesteri Hivatal