A Ráckevei Önkormányzati Tűzoltóság Ráckeve, Áporka, Dömsöd, Kiskunlacháza, Lórév, Makád, Szigetbecse, Szigetújfalu, és Szigetszentmárton településeken lát el tűzoltási, műszaki mentési feladatokat.

A tűzoltóság működtetéséhez az állami hozzájáruláson felül minden évben jelentős összegű önkormányzati támogatásra van szükség.

A 2013-as évben Ráckeve, Áporka, Lórév, Makád, Szigetbecse, Szigetszentmárton települések önkormányzatai biztosítottak támogatást a tűzoltóság számára, bár erre több önkormányzat képviselő-testülete is kötelezettséget vállalt határozatában.

Nem járult hozzá a működtetéshez Kiskunlacháza, Dömsöd, Szigetújfalu település Önkormányzata, az így kiesett, lakosság arányosan meghatározott költséget Ráckeve Város Önkormányzata viselte.

Valamennyi – a fentiekben felsorolt – település lakosai számára fontos, hogy családjukkal nyugodtan élhessenek, a vállalkozások biztonságosan működhessenek. Ennek biztosítása a település vezetésének feladata és felelőssége!

Köszönetet mondunk a tűzoltóság működtetését támogató önkormányzatok képviselő-testületeinek! A támogatást nem biztosító önkormányzatok képviselő-testületeit arra kérjük, hogy – saját településük lakossága érdekében, és a kölcsönös együttműködés jegyében – a 2014-es évben a településre jutó költség viselésével tegyék lehetővé a tűzoltóság további fenntartását, működtetését.