A Ráckevei Újság májusi számában hírt adtunk arról, hogy Ráckeve Város Képviselő-testülete a hatályos településrendezési eszközeit felülvizsgálja és újat készíttet.

A településrendezési eszköz készítése hosszú, több hónapos tervezési és egyeztetési folyamat a vonatkozó kormányrendelet előírásai szerint.

A képviselő-testület döntése értelmében a tervezés előkészítésének része egy széleskörű társadalmi egyeztetés.

Felhívással fordulunk minden Ráckevén élő, vagy Ráckevén ingatlannal rendelkező polgárhoz, vállalkozóhoz, civil szervezethez, intézményekhez és egyházakhoz, hogy a rendezési terv és szabályozási előírások vonatkozásában – ingatlanját érintő – észrevételét, javaslatát tegye meg.

A beérkező észrevételeket feldogozzuk, és a tervek készítőinek átadjuk. A tervezés során javaslatot készít a tervező a megvalósíthatóságra, a tervekbe történő beépíthetőségre vonatkozóan az előírások figyelembevételével. A képviselő-testület dönt arról, hogy a településrendezési eszközök kidolgozása során beépíti-e azokat a készülő dokumentumba.

Kérünk mindenkit, aki él ezzel a lehetőséggel, hogy emailben a Ez az e-mail cím a spamrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címre küldje észrevételét, javaslatát.

A levélben jelölje meg a pontos helyszínt (lehetőleg helyrajzi számmal is), röviden írja le a felvetett problémát és – ha van – javaslatát is, írja meg a nevét, címét és elérhetőségét. A szöveget Word dokumentumban kérjük megküldeni.