Ráckeve Város Önkormányzata Képviselő-testülete megalkotta a 2023. január 20-án hatályba lépett utólagos víziközmű-csatlakozások rendjéről és fizetendő hozzájárulásról szóló 30/2022. (XII.19.) számú önkormányzati rendeletét, mely alapján az önkormányzat tulajdonában lévő víz- és szennyvízhálózatra utólagosan rákötni csak csatlakozási díj megfizetése és az erről szóló önkormányzati igazolás ellenében lehet.

A rendelet értelmében az új rákötések engedélyezéséhez az önkormányzat csak a csatlakozási díjak megfizetése után járul hozzá.

A rendelet személyi hatálya kiterjed Ráckeve Város Önkormányzata tulajdonában lévő víziközmű (ivóvíz és szennyvíz) hálózatra utólag rácsatlakozni kívánó ingatlan tulajdonosaira, tényleges használóira, kivéve, ha az érintett érdekeltségi egység (ingatlan) után társulati érdekeltségi hozzájárulás már megállapításra került.

• Az utólagos közműcsatlakozási hozzájárulás összege szennyvíz hálózatra történő csatlakozás esetén: 500.000 Ft + ÁFA
  • Az utólagos közműcsatlakozási hozzájárulás összege ivóvíz hálózatra történő csatlakozás esetén: 250.000 Ft + ÁFA

A víziközműhálózatra történő rácsatlakozással kapcsolatos, a kiépítéshez szükséges költségeket – különösen tervezés, kivitelezés – az utólagos közműcsatlakozási hozzájárulás nem tartalmazza, azt a kérelmező közvetlenül fizeti meg a kivitelezőnek, illetve a vízi közmű szolgáltatónak.

Az igazolás kiadásához szükséges benyújtandó dokumentumok:

1. Kérelem nyomtatvány utólagos közműcsatlakozási hozzájárulás megállapítására
  2. Víziközmű szolgáltató (Daköv Kft.) által kiadott rácsatlakozás műszaki feltételei meglétéről szóló igazolás
  3. Amennyiben érdekeltségi hozzájárulás megállapításra került már az adott ingatlannal kapcsolatosan az illetékes Viziközmű Társulat által kiállított igazolás
  4. a közműcsatlakozási hozzájárulás befizetésének igazolása (csekk, átutalási bizonylat).

Ügyintézési határidő:             8 nap, amennyiben a kérelem és mellékletei hiánytalan, a tényállás tisztázott és nincs ellenérdekű ügyfél, egyéb esetben 60 nap.

Ügyintéző: Takács-Orbán Éva adóiroda, irodavezető

Elérhetőség telefonszám: 06-24-523-338

Ügyintézés helye: Ráckevei Polgármesteri Hivatal Adóiroda, 2300 Ráckeve, Szent István tér 4. I. emelet 109. iroda

Jogszabályi háttér:

• Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény (Ákr.)
  • Ráckeve Város Önkormányzata Képviselő-testületének az utólagos víziközmű-csatlakozások rendjéről és fizetendő hozzájárulásról szóló 30/2022. (XII.19.) számú önkormányzati rendelete

A szükséges dokumentumok és redelet a www.rackeve.hu oldalon az adóügyi iroda dokumentumai között megtalálható:

pdf Utólagos közműcsatlakozási hozzájárulásról szóló rendelet (1.86 MB)

pdf Kérelem - Utólagos közműcsatlakozási hozzájárulás megállapítására (96 KB)