Ráckeve (Magyarország, Pest megye) testvérvárosi találkozót szervezett 2017.09.16-2017.09.20 között „Egymástól tanulva – az Európai Unió megújítása” címmel. A projektet az Európai Unió finanszírozta az „Európa a polgárokért” program keretében.
A projektben részt vevő városok: Calden (Németország, 22 fő), Ciumani (Románia, 16 fő), Skorenovac (Szerbia, 16 fő), Ráckeve (Magyarország, 20 fő), Nenince (Szlovákia, 16 fő), Baktalórántháza (Magyarország, 16 fő)
A rendezvény programjai hozzájárultak az európai integráció megerősítéséhez, valamint ösztönözték az eseményre résztvevőket delegáló országok polgárainak fokozottabb szerepvállalását az EU ügyeiben.
Első nap az érkezést egy rövid köszöntő, majd kötetlen ismerkedés követte. A második nap nyitóelőadása az EU jelenlegi helyzetének és jövőbeni feladatainak összefoglalását tartalmazta, amely után műhelybeszélgetéseken tekintették át az EU hosszú távú vízióját, a demokratikusabbá tételének lehetőségeit, és azt, milyen EU-t szeretnének a jövőben. A harmadik nap műhelybeszélgetései az EU ügyeit érintő döntések tekintetében a fiatalok bevonásának, a közösségi média használatának, és a civil részvétel szélesítésének kereteit vizsgálták meg, valamint több olyan projektet ismerhettek meg a jelenlévők, amelyek követendő példák lehetnek. A negyedik nap az összegzésekkel és a sajtónak szánt ismertető elkészítésével telt. A zárónap a résztvevők megegyeztek, hogy mivel a közösen töltött időben számtalan hasznos ismerethez jutottak, folytatni szeretnék az EU jövőjét érintő kérdések megvitatását.
A műhelybeszélgetéseknél minden csoportban minden résztvevő ország és testvérváros delegációjából volt résztvevő. Korban, társadalmi hovatartozásukban is különbözőek, voltak köztük az önkormányzatnál dolgozók és más foglalkozási ágak képviselői.
A kultúrák közötti párbeszéd előmozdítja egymás közös megértését, növeli a toleranciát, egymás tiszteletét és a közös megoldás megtalálását. Így a találkozó a közös európai identitás kialakításának hatékony eszköze volt.