Bethlen Gabor alap

2018 november 29.-december 2. között Lukanénye, Gyergyócsomafalva , Kovin, Székelykeve, Dány, Baktalórántháza, és a kárpátaljai Beregsom küldöttségeinek részvételével testvérvárosi találkozóra került sor Ráckevén. A találkozóhoz a képviselőtestület a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt pályázatán –„ Adventi fények Ráckevén” - nyert támogatást . A találkozó kiemelt témája volt a város által működtetett intézmények bemutatása. Ennek keretein belül a delegációk ellátogattak a Gólyafészek Bölcsődébe, ahol Bertalan Annamária intézményvezető kalauzolta a vendégeket, és   beszámolt az intézményben folyó magas szintű szakmai munkáról . Városunk egy másik intézményét a Szivárvány Óvoda Ifjúság utcai tagintézményét is meglátogatták vendégeink. Bőcze Ferencné intézményvezető ismertette az óvodában zajló pedagógiai nevelés programját, mutatta be az intézményt. A vendégek városunk nevezetességeivel is megismerkedtek. Az Árpád Múzeum kiállítását és a Skarica Máté Városi Könyvtárban megrendezett „Mézes Ráckeve” kiállítást is megtekintették. Az intézmények meglátogatása után a delegációk hasznos eszmecserét folytattak az intézményekben látottakról. Működtetésről, fenntartásról, szakmai programokról tartottak megbeszélést. A testvérvárosi találkozó eseménye volt a Székely-kapu felavatása, melyre az Adventi gyertyagyújtás keretein belül került sor. A küldöttségek tagjai ellátogattak a Pannonhalmi Főapátságba is. A testvérvárosi találkozó végén a delegációk tagjai összegezték a találkozón látottakat, értékelték a szakmai megbeszéléseket, kiemelték az itt szerzett tapasztalatokat.

banner 900x300

Tourinform irodák és információs pontok felújítása

tourinform felujitas

Ráckeve Árpád tér és hév állomás közötti kerékpárút létesítése

logo kerekparut

A Ráckevei Ady Endre Gimnázium épületenergetika korszerűsítése KEHOP-5.2.9-16-2016-00119

adygimi 2 banner

Külterületi helyi közutak fejlesztése..." - VP6-7.2.1-7.4.1.2-16

eu videki tersegek

Ráckeve Város Önkormányzata ASP központhoz való csatlakozása KÖFOP-1.2.1-VEKOP-16

banner ASP 2018

A „Határtalanul!” program Kárpátaljai akcióprogram (HAT-17-04) pályázat

hatartalanul banner

Hasznos funkciók

A ráckevei Vadkacsa szabadstrand fejlesztése

logo vadkacsa
 

Ráckevei integrált szociális város-rehabilitáció pályázat VEKOP-6.2.2-15-2016-00004

interalt szocrehab

csaladbarathely

Facebook

RSD Projekt

rsd banner

Online TV

A weboldal cookie-kat használ. Az “Elfogadom” gomb lenyomásával és az oldal használatával elfogadja őket.
Elfogadom