bethlen gabor alap 2019

A Ráckevén a vizek városában. c. testvérvárosi találkozó Ráckeve Város Önkormányzata szervezésében a tervezett időpontban, 2019., július 5-7 között zajlott. Itt volt Gyergyócsomafalva, Lukanénye, Kovin (Kevevára), Székelykeve testvértelepülések delegációja., Calden küldöttsége (az ő költségeik nem szerepelnek az elszámolásban, mint ahogy a hazai települések képviseletében itt lévő Dány és Baktalórántháza sem.)

Fókuszban a víz, a Duna szerepelt, a programok is e köré kapcsolódtak. Az érkezés napján (július 5.) a polgármester köszöntése után a küldöttek elfoglalták szálláshelyüket. Este a Péntek Esti Korzó programját tekintették meg, július 6-án szombaton a találkozó résztvevői autóbusszal Esztergom városába látogattak. Sajnos a Duna Múzeum felújítása – az előre jelzett időpont ellenére - nem fejeződött be, ezért a Keresztény Múzeum és a Bazilika meglátogatása szerepelt a programban. Este a Vadkacsa Szabad strand területén megtartott Zorall koncertet hallgatták meg a résztvevők. Július 7-én került megrendezésre a Borkovits József sprint verseny, amelyet a Szegedi Kis István sétányról lehetett figyelemmel kísérni és izgulni. A vendégek zsúfolt napon még a Ráckevei Árpád Múzeumban is meghallgattak egy előadást, amely a Duna-nap alkalmából (június 29) elhangzott főbb vízi régészeti kutatási eredményeket összegezte. Mindezek kapcsán szóba került a víz minőség védelme, az önkormányzati korlátozott lehetőségek kiaknázása, mely elodázhatatlan. Összességében hasznos volt a találkozó, együtt lehettek a testvértelepülések képviselői az önkormányzati képviselőkkel és bizottsági tagokkal, ill. a ráckevei és ide látogató emberek társaságában lehettek, magyarok-magyarok között, jó hangulatban. Ennek megvalósításában nagy jelentőséggel bír a kapott támogatás.

tv 03tv 04

tv 01tv 02